
Bekendmaking over Vrijheidsinperkingen, Meidagen 1940, Avondklok, Verkeer en Vrijstellingen.
Bekendmaking uitgevaardigd door Pieter Arie Colijn, Burgemeester van Alphen aan den Rijn. Gepubliceerd op 10 mei 1940 in Alphen aan den Rijn. De bekendmaking gaat over Vrijheidsinperkingen, Meidagen 1940, Avondklok, Verkeer en Vrijstellingen.
- Coaut: P.A. Colijn
- 102797
Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Wat ging vooraf aan deze bekendmaking?
Duitse inval in Zuid-Holland
In de vroege morgen van 10 mei 1940 vielen Duitse troepen Nederland binnen. Zij probeerden door middel van luchtlandingen de vliegvelden rondom Den Haag te veroveren. Ook werden er parachutisten gedropt bij de bruggen bij Moerdijk, Dordrecht en Rotterdam. Na het bombardement op Rotterdam en de capitulatie van Nederland kregen de Duitsers ook de vesting Holland in handen.