Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud
Jan de Quay

Jan de Quay

Jan de Quay ('s-Hertogenbosch, 26 augustus 1901 – Beers, 4 juli 1985) was een politicus. Door zijn positie als leider van de Nederlandsche Unie (NU) tijdens de bezetting is hij niet geheel onomstreden. In december 1941 werd de NU verboden, Van juli 1942 tot juni 1943 was De Quay geïnterneerd in Kamp Sint-Michielsgestel, waarna hij onderdook. Na de bevrijding van het zuiden van Nederland werd hij in oktober 1944 voorzitter van het College van Algemene Commissarissen voor Landbouw, Nijverheid en Handel.
Ontvang onze nieuwsbrief
Tweewekelijks geven we je een overzicht van de meest interessante en relevante relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
Ministerie van volksgezondheid, welzijn en sportVFonds
Contact

Herengracht 380
1016 CJ
Amsterdam

020 52 33 87 0info@oorlogsbronnen.nlPers en media