Ernst Holländer
Oberhausen, 4 maart 1902 - Jamaica Plain, MA, 8 januari 1983Ernst Holländer was een zoon van Moses Max Holländer, een broer van Abraham Holländer, de vader van Edith Frank-Holländer. Uit het huwelijk van Max Holländer met Mathilde Berg werden vier kinderen geboren: Alfred, Irene, Ernst en Richard. Ernst trouwde op 2 juni 1927 in Keulen met Marthe Herz. In Keulen werkte hij als filiaalmanager van de firma B. Holländer. Voor hij naar de Verenigde Staten afreisde, woonde hij met zijn echtgenote ongeveer een half jaar in Den Haag. Op 19 maart 1936 arriveerde hij met het passagierschip SS Manhattan in New York en op 29 april 1942 vroeg hij de Amerikaanse nationaliteit aan. In 1939 hielp hij zijn neven Julius en Walter Holländer bij hun overkomst naar de Verenigde Staten. Bij het overlijden van Walter in 1968 erfde hij tienduizend dollar. Na zijn dood, plaatste zijn broer Ernst een overlijdensadvertentie in Aufbau. Bron persoonsgegevens. Adressen: Keulen; Willem Witsenplein 5, Den Haag (sept. ’35 – maart ’36); 135 Washington Street, Brighton (Boston), VS (1936); 193 Jamaicaway Tower, Jamaica Plain, Massachussets (1968).
Bron: https://research.annefrank.org/nl/personen/93e81593-bf34-4ead-9cb5-0572524229e0/
Het leven tijdens de oorlog van Ernst Holländer
1983Overleden in Jamaica Plain, MA
Bronnen
Dit zijn de bronnen die bij Oorlogsbronnen bekend zijn over deze persoon.
Anne Frank Kennisbank
De Anne Frank Kennisbank bevat informatie over Anne Frank, haar familie, de andere onderduikers, onderduikgevers en andere personen uit haar omgeving.
Bekijk de bronAanbieder
Anne Frank Stichting
Afbeelding van Ernst Holländer
Ontbreekt een portretfoto, of kan je ons helpen met een betere afbeelding van Ernst Holländer, dan kan je deze hier toevoegen. Ook is het mogelijk om de bestaande portretfoto beter bij te snijden.
Heeft u bezwaar tegen de vermelding van deze persoon?
Laat het ons weten door een e-mail te sturen naar info@oorlogsbronnen.nl



