
Bekendmaking over Vrijheidsinperkingen, Avondklok en Meidagen 1940.
Bekendmaking uitgevaardigd door Cort van der Linden, Burgemeester van Groningen. Gepubliceerd op 13 mei 1940 in Groningen. De bekendmaking gaat over Vrijheidsinperkingen, Avondklok en Meidagen 1940.
- Coaut: Cort van der Linden
- 103375
Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Wat ging vooraf aan deze bekendmaking?
Duitse inval in Nederland
De Duitse inval in Nederland vond plaats op 10 mei 1940. Dit betekende voor Nederland het begin van de Tweede Wereldoorlog. Er werd veel gevochten bij de Grebbeberg, de IJssel- en Maaslinie, de Peellinie, de Moerdijkbruggen en Den Haag. Na het bombardement op Rotterdam op 14 mei was de situatie uitzichtloos voor Nederland. Op 15 mei capituleerde het Nederlandse leger, met uitzondering van Zeeland.
Bekendmaking over Vrijheidsinperkingen, Avondklok en Meidagen 1940.
