Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud
Alle bronnen

Amsterdam, 27 april 1942.

27 april 1942

Amsterdam, 27 april 1942. De Amsterdamse politie-inspecteur Douwe Bakker (lid van de NSB) valt met zijn mannen het veel door joden bezochte café Hartlloper op de Nieuwmarkt 15 binnen. Spullen die als 'zwarte handel' beschouwd werden, werden in beslag genomen. De handelaren werden gearresteerd en afgevoerd.

Collectie
  • NIOD
Type
  • Foto
Identificatienummer van NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies
  • 96948
Trefwoorden
  • Horeca
  • Politie
  • Inbeslagneming
  • Arrestaties
  • Joden
  • Jodenvervolging
Disclaimer over kwetsend taalgebruik

Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sport
Contact

Weesperstraat 107
1018 VN Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nlPers en media
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards