Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud
Alle bronnen

Speelgoedbunker (beton), Dishoek

1952

Handgemaakte speelgoedbunker van beton, vervaardigd naar voorbeeld van Duitse bunkerstellingen uit de Tweede Wereldoorlog in het kustgebied van Dishoek. Het object is door een kind gemaakt en gebruikt als speelelement, onder meer in combinatie met speelgoedvoertuigen. De bunker is rond begin jaren vijftig gemaakt door Kees Kambier (1932–1999), die opgroeide in Dishoek. Als kind leefde hij in een omgeving waarin de sporen van de oorlog nog duidelijk zichtbaar waren. De vele bunkers in het landschap vormden een bron van fascinatie en inspiratie, wat resulteerde in het nabouwen van een bunker in miniatuurvorm, samen met zijn vader.

Collectie
  • Beeldbank Bevrijdingsmuseum Zeeland
Type
  • model
Identificatienummer van Bevrijdingsmuseum Zeeland
  • SBKZ-000043
Trefwoorden
  • Tweede Wereldoorlog
  • Speelgoed
  • Kinderen
  • Dagelijks leven
  • Atlantik Wall
  • Naoorlogse periode
  • Bevrijding
Disclaimer over kwetsend taalgebruik

Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sport
Contact

Weesperstraat 107
1018 VN Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nl
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards