Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud
Alle bronnen

Uniform Tolo Makowski

Pools uniform van Tolo Makowski in de rang van ritmeester. Na een mislukte poging om vanuit Katwijk met een vouwkano naar Engeland over te steken, wordt Makowski bij een tweede poging via de zuidelijke route door de Franse politie gearresteerd. Later komt hij terecht in Kamp Amersfoort, waaruit hij in augustus 1942 wordt vrijgelaten. Na de bevrijding van Zuid-Nederland gaat hij naar Schotland, waar hij verbindingsofficier wordt bij de Poolse divisie binnen het Britse leger.

Collectie
  • Stichting Museum Engelandvaarders
Type
  • uniformen
Identificatienummer van Museum Engelandvaarders
  • MEV-0082
Disclaimer over kwetsend taalgebruik

Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sport
Contact

Vijzelstraat 32
1017 HL Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nlPers en media
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards