Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud
Alle bronnen

Drie korte fragmenten (in totaal 5:13 minuten) van een video-interview met Suhendro Sosrosuwarno (So...

Drie korte fragmenten (in totaal 5:13 minuten) van een video-interview met Suhendro Sosrosuwarno (Solo (Java; Nederlands-Indië) 1925). Hij vertelt daarin over zijn jeugd, het racisme waarmee hij onder andere op school mee in aanraking kwam en zijn teleurstelling in de aanvankelijk als bevrijders ingehaalde Japanners. In de onafhankelijkheidsoorlog streed Sosrosuwarno als guerillaleider en later als kapitein van het Indonesische leger tegen Nederland. De interviewfragmenten maakten deel uit van de permanente tentoonstelling Nederlands-Indië die 2005-2022 in het Verzetsmuseum Amsterdam te zien was. Een transcriptie van het interview is online beschikbaar.

Collectie
  • Collectie Verzetsmuseum Amsterdam
Identificatienummer van Verzetsmuseum Amsterdam
  • 18482
Trefwoorden
  • Dagelijks Leven
  • Jeugd
  • Sosrosuwarno, S.
  • Onderwijs
  • Strijdmacht, Indonesisch
  • Politionele Acties
  • Nederlands-Indië
Disclaimer over kwetsend taalgebruik

Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sport
Contact

Vijzelstraat 32
1017 HL Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nlPers en media
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards