Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud
Alle bronnen

Het Leven, de Passie en de Verrijzenis van de Heer

Het Leven, de Passie en de Verrijzenis van de Heer (1948) zijn in totaal twaalf (3x4) gebrandschilderde ramen en zijn gemaakt door Gerard Temme. De ramen bestaan uit drie verticale frames met in ieder frame vier op elkaar gestapelde gebrandschilderde ramen. De ruimte tussen de verticale frames is ongeveer drie meter en ze vullen de wanden van het absis van de Oud-Katholieke Willibrorduskerk. Deze kerk uit 1941 is een ontwerp van de Arnhemse architect G. Feenstra.De vier ramen van het Leven, de bovenste rij op de foto, worden samen ook wel het Kerstraam genoemd. De vier ramen van de Passie, de middelste rij op de foto, worden samen ook wel het Passieraam genoemd. En de vier ramen van de Verrijzenis, de onderste rij op de foto, worden samen ook wel het Paasraam genoemd.Voor een mooi totaalbeeld zijn de ramen op de foto weergegeven in drie horizontale rijen van vier ramen. Maar in werkelijkheid zijn het dus drie verticale frames van vier ramen. Op de foto is het eerste raam van de horizontale rij het onderste raam van het verticale frame in de kerk. En het laatste raam van de horizontale rij op de foto, het afgeronde venster, is het bovenste raam van het verticale frame in de kerk.

Vervaardiger
  • Temme, Gerard
Disclaimer over kwetsend taalgebruik

Bij bronnen vindt u soms teksten met termen die we tegenwoordig niet meer zouden gebruiken, omdat ze als kwetsend of uitsluitend worden ervaren.Lees meer

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sport
Contact

Vijzelstraat 32
1017 HL Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nlPers en media
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards