Joanna Wilhelmina Thecca Maria Eggink-Van Hellenberg HubarOok bekend als: Hansje Hubar
Den Haag, 23 september 1919 - locatie onbekend, 10 juni 1991Joanna Eggink-van Hellenberg Hubar (23-9-1919) uit Leiden werkte onder de schuilnaam ‘Joyce’ in het verzet. Ze hield zich bezig met het verspreiden van illegaal drukwerk (zoals de ondergrondse kranten Trouw, Het Parool, Je Maintiendrai), maar daar vloeiden ook andere koerierswerkzaamheden uit voort. Zo verspreidde ze ook voedselbonnen en hielp ze Joden verplaatsen.
Bron: Vrouwen van Trouw.
Bronnen
Dit zijn de bronnen die bij Oorlogsbronnen bekend zijn over deze persoon.
Vrouwen van Trouw
Trouw-redacteuren Rianne Oosterom en Jan Blacquière speurden in totaal 298 vrouwen op die in de Tweede Wereldoorlog betrokken waren bij de illegale Trouw. Ze maakten korte biografieën en zochten naar portretfoto's van de verzetsvrouwen.
Aanbieder
Dagblad Trouw
Meer over Joanna Wilhelmina Thecca Maria Eggink-Van Hellenberg Hubar:
Afbeelding van Joanna Wilhelmina Thecca Maria Eggink-Van Hellenberg Hubar
Ontbreekt een portretfoto, of kan je ons helpen met een betere afbeelding van Joanna Wilhelmina Thecca Maria Eggink-Van Hellenberg Hubar, dan kan je deze hier toevoegen. Ook is het mogelijk om de bestaande portretfoto beter bij te snijden.
Heeft u bezwaar tegen de vermelding van deze persoon?
Laat het ons weten door een e-mail te sturen naar info@oorlogsbronnen.nl