Emilie van Gils-Proost
Bergen op Zoom, 22 mei 1917 - locatie onbekend, 26 januari 1997Emilie van Gils-Proost (22-5-1917 tot 26-1-1997) was betrokken bij de verspreiding van de illegale Trouw. Ze was de vrouw van Trouw-man Petrus Johannes van Gils, die als een van ‘de 23 van Trouw’ in augustus 1944 werd gefusilleerd in Kamp Vught. Ze vertelde in een naoorlogs verhoor dat ze door de illegaliteit met een zekere mevrouw Ouborg in contact was gekomen. Ze werd op 13 maart 1944 samen met haar man gearresteerd in de woning van die vrouw. Ze was op dat moment zwanger. Ze werd om die reden vrijgelaten op 25 maart 1944 uit Kamp Haaren. Ze ontving in de jaren tachtig een Verzetsherdenkingskruis.
Bron: Vrouwen van Trouw.
Het leven tijdens de oorlog van Emilie van Gils-Proost
1944
Gevangen in Kamp Haaren
Overleden
Bronnen
Dit zijn de bronnen die bij Oorlogsbronnen bekend zijn over deze persoon.
Vrouwen van Trouw
Trouw-redacteuren Rianne Oosterom en Jan Blacquière speurden in totaal 298 vrouwen op die in de Tweede Wereldoorlog betrokken waren bij de illegale Trouw. Ze maakten korte biografieën en zochten naar portretfoto's van de verzetsvrouwen.
Aanbieder
Dagblad Trouw
Afbeelding van Emilie van Gils-Proost
Ontbreekt een portretfoto, of kan je ons helpen met een betere afbeelding van Emilie van Gils-Proost, dan kan je deze hier toevoegen. Ook is het mogelijk om de bestaande portretfoto beter bij te snijden.
Heeft u bezwaar tegen de vermelding van deze persoon?
Laat het ons weten door een e-mail te sturen naar info@oorlogsbronnen.nl