Mia van der Wall-Duyvendak
Nijmegen, 16 september 1922 - Heemstede, 24 januari 1992In haar jeugd ging zij op school in Haarlem. De padvinderij was haar hobby. Na het eindexamen MMS volgde ze tot aan haar huwelijk een opleiding tot lerares koken. Eind 1943 trouwde ze met de jonge advocaat en verzetsstrijder Sake van der Wall. Via haar man raakte Mieke van der Wall-Duyvendak betrokken bij de illegale pers en de onderduikershulp. Ze werd na de oorlog de eerste vrouwelijke burgemeester in Gelderland.
Bron: Vereniging Scouting Nederland
Mia van der Wall-Duyvendak speelde de volgende rol(len) in het verzet: Illegale pers (productie) en Hulp aan onderduikers. De volgende korte omschrijving van het verzetswerk is bekend: Eind 1943 trouwde ze met de jonge advocaat en verzetsstrijder Sake van der Wall. Via haar man raakte Mieke van der Wall-Duyvendak betrokken bij de illegale pers en de onderduikershulp.
. Bronvermelding: Noord-Hollands Archief: Lijst van Vrouwen in verzet.
Bronnen
Dit zijn de bronnen die bij Oorlogsbronnen bekend zijn over deze persoon.
Scouts in de Oorlog
In 2019 is het verhalenproject Scouting in de Oorlog gestart met het doel om 75 verhalen over scouts en de Scouting tijdens de Tweede Wereldoorlog te verzamelen. Eind 2023 bevatte het project een verzameling van 2750 verhalen en het wordt nog steeds aangevuld.
Aanbieder
Scouting NederlandLijst van Vrouwen in Verzet
Het Noord-Hollands Archief deed onderzoek naar verzetsvrouw en publiceerde een lijst van Noord-Hollandse verzetsvrouwen. Deze lijst is aangesloten op Oorlogsbronnen.
Aanbieder
Noord-Hollands Archief
Afbeelding van Mia van der Wall-Duyvendak
Ontbreekt een portretfoto, of kan je ons helpen met een betere afbeelding van Mia van der Wall-Duyvendak, dan kan je deze hier toevoegen. Ook is het mogelijk om de bestaande portretfoto beter bij te snijden.
Heeft u bezwaar tegen de vermelding van deze persoon?
Laat het ons weten door een e-mail te sturen naar info@oorlogsbronnen.nl