Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud

Josef Nassy
Ook bekend als: 1 Joe Nassy 2025-01-13T15:13:11.000000Z 2025-01-13T15:13:11.000000Z 31 2090

Paramaribo, 19 januari 1904 - Brussel, datum onbekend

Joseph Johan Cosmo (Josef) Nassy (Paramaribo, 19 januari 1904 – Brussel, 1976) was een Joods Surinaamse kunstschilder. Nassy bezat een Amerikaans paspoort en woonde in België toen de Tweede Wereldoorlog uitbrak. Op 14 april 1942 werd Nassy opgepakt als vijandige staatsburger en zat vervolgens gevangen in het Kamp van Beverlo te Leopoldsbrug, Ilag VII-H in Laufen en Ilag VII-Z in Tittmoning. Nassy maakte tijdens zijn gevangenschap meer dan 200 tekeningen en schilderijen.

Bron: Stichting WO2Net | Oorlogsbronnen.nl

Woonplaats (tijdens de oorlog)

Bronnen

Dit zijn de bronnen die bij Oorlogsbronnen bekend zijn over deze persoon.

  • Personen en gebeurtenissen

    Stichting WO2Net verzamelt data op basis van aanvullingen van bezoekers van Oorlogsbronnen.nl, onderzoekers en eigen onderzoek.

    Aanbieder
    Stichting WO2Net | Oorlogsbronnen.nl

Afbeelding van Josef Nassy

Ontbreekt een portretfoto, of kan je ons helpen met een betere afbeelding van Josef Nassy, dan kan je deze hier toevoegen. Ook is het mogelijk om de bestaande portretfoto beter bij te snijden.

Heeft u bezwaar tegen de vermelding van deze persoon?

Laat het ons weten door een e-mail te sturen naar info@oorlogsbronnen.nl

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sport
Contact

Vijzelstraat 32
1017 HL Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nlPers en media
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards