Ga direct naar: Hoofdnavigatie
Ga direct naar: Inhoud

Johannes Franciscus Gerardus Gallast

Den Haag, 22 april 1895 - locatie onbekend, 20 december 1971

Op 2 april wordt Scouting door de Bezetter verboden. Een deel van de vrijwilligers wordt opgepakt en verhoord en dit lot overkomt ook de hopman. Het clubhuis en de materialen van de groep worden in beslag genomen. Gelukkig wisten ze een aantal zaken op tijd in veiligheid te brengen. De oorlog is voor Johannes een zware en angstige tijd en hij gebruikt de clandestiene naam Oom Han. Het is niet bekend of hij actief was in het verzet, ondergedoken gezeten heeft of tewerkgesteld is in Duitsland.

Bron: Vereniging Scouting Nederland

Thema’s

Bronnen

Dit zijn de bronnen die bij Oorlogsbronnen bekend zijn over deze persoon.

  • Scouts in de Oorlog

    In 2019 is het verhalenproject Scouting in de Oorlog gestart met het doel om 75 verhalen over scouts en de Scouting tijdens de Tweede Wereldoorlog te verzamelen. Eind 2023 bevatte het project een verzameling van 2750 verhalen en het wordt nog steeds aangevuld.

    Bekijk de bron
    Aanbieder
    Scouting Nederland

Afbeelding van Johannes Franciscus Gerardus Gallast

Ontbreekt een portretfoto, of kan je ons helpen met een betere afbeelding van Johannes Franciscus Gerardus Gallast, dan kan je deze hier toevoegen. Ook is het mogelijk om de bestaande portretfoto beter bij te snijden.

Heeft u bezwaar tegen de vermelding van deze persoon?

Laat het ons weten door een e-mail te sturen naar info@oorlogsbronnen.nl

Ontvang onze nieuwsbrief
De Oorlogsbronnen.nl nieuwsbrief bevat een overzicht van de meest interessante en relevante onderwerpen, artikelen en bronnen van dit moment.
WO2NETMinisterie van volksgezondheid, welzijn en sport
Contact

Vijzelstraat 32
1017 HL Amsterdam

info@oorlogsbronnen.nlPers en media
Deze website is bekroond met:Deze website is bekroond met 3 DIA awardsDeze website is bekroond met 4 Lovie awards