Johan Maurits Pemmelaar
Rotterdam, 26 oktober 1909 - Rotterdam, 22 maart 2000PEMMELAAR (Johan Maurits), geboren te Rotterdam op 26 oktober 1909. Hij trouwt in 1940 en woont in 1944 met zijn vrouw in de Rotterdamse wijk Charlois, op het adres Katendrechtsche Lagedijk 185b. Bij de razzia van 10 november 1944 wordt Johan opgepakt, hij is dan 35 jaar en ambtenaar. Langs welke route hij is weggevoerd (naar Duitsland) en zijn lot na zijn arrestatie, zijn niet bekend. Vermoedelijk bereikt Johan in mei/juni 1945 veilig Rotterdam. In 1947 wordt een zoon geboren. Johan overlijdt in Rotterdam op 22 maart 2000, 90 jaar oud.
Bron: Stadsarchief Rotterdam
Het leven tijdens de oorlog van Johan Maurits Pemmelaar
1944
Opgepakt bij de Razzia van Rotterdam
Overleden in Rotterdam
Bronnen
Dit zijn de bronnen die bij Oorlogsbronnen bekend zijn over deze persoon.
Razzia van Rotterdam en Schiedam
Ron Schuurmans maakte biografieën van de slachtoffers van de razzia van Rotterdam en Schiedam op 10 en 11 november 1944. Dit was de grootste razzia die de Duitse bezetter tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft gehouden. Bij deze razzia zijn ongeveer 52.000 van de 70.000 mannen van 17 tot en met 40 jaar oud uit Rotterdam en Schiedam weggevoerd.
Aanbieder
Stadsarchief RotterdamOpgepakten en Getuigen Razzia Rotterdam 1944
Het werkarchief van B.A. Sijes voor zijn publicatie De razzia van Rotterdam – 10-11 november 1944 ligt bij het NIOD en bevat informatie over degene die werden opgepakt tijdens de Razzia van Rotterdam.
Aanbieder
NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies
Afbeelding van Johan Maurits Pemmelaar
Ontbreekt een portretfoto, of kan je ons helpen met een betere afbeelding van Johan Maurits Pemmelaar, dan kan je deze hier toevoegen. Ook is het mogelijk om de bestaande portretfoto beter bij te snijden.
Heeft u bezwaar tegen de vermelding van deze persoon?
Laat het ons weten door een e-mail te sturen naar info@oorlogsbronnen.nl