Johannes Joseph Delissen
Swalmen, 11 juni 1926 - locatie onbekend, 18 april 1945Ongehuwd. R.K. Hij was na de gevechten tussen Duitsers en geallieerde troepen in Limburg gehuisvest bij de familie Werkhoven aan de Kerkeburen in Makkum. Johannes raakte tijdens de bevrijdingsgevechten in Makkum gewond. Hij werd overgebracht naar een ziekenhuis in Sneek en is daar aan de gevolgen overleden. Toen iedereen in het dorp ter gelegenheid van de bevrijding feest vierde, ging de evacué Delissen met nog drie anderen naar de kust. Tegelijkertijd schoten Duitsers, die zich nog in een bunker bevonden, met granaten, zich er hoogstwaarschijnlijk niet meer van bewust dat er zich mensen in hun schootsveld bevonden. Delissen werd door een granaatscherf in een been geraakt. Zijn kameraden konden hem vanwege het hevige vuur niet helpen. Pas veel later, nadat hij al veel bloed had verloren, kon hij met een paard en wagen naar Sneek worden vervoerd. Daar overleed hij tengevolge van de opgelopen verwondingen en het grote bloedverlies. Begraven op de hervormde begraafplaats te Makkum, rooms-katholieke gedeelte, noordzijde kerk, regel R, nr. 48. De familie heeft nimmer een monument op het graf (dat inmiddels is geruimd) laten plaatsen.
Bron: Een Laatste Saluut
Het leven tijdens de oorlog van Johannes Joseph Delissen
1945Begraven
Omgekomen
Bronnen
Dit zijn de bronnen die bij Oorlogsbronnen bekend zijn over deze persoon.
Een Laatste Saluut
Jacob (Jack) Kooistra (Zwaagwesteinde, 24 maart 1930 – Leeuwarden, 14 januari 2025) was een Fries journalist en amateurhistoricus. Hij wijdde zijn leven aan het documenteren van Nederlandse oorlogsslachtoffers en verzamelde nauwkeurig gegevens over duizenden mensen wereldwijd. Zijn werk zag hij als eerbetoon aan de slachtoffers. Bijzondere aandacht ging daarbij uit naar personen met een relatie tot de provincie Fryslân. Een register met ruim 7000 namen, gepubliceerd in zijn werken Een laatste saluut (2005) en Strijders, onderdrukkers en bevrijders (2008), werd jarenlang via het Fries Verzetsmuseum toegankelijk gemaakt en is nu, in samenwerking met WO2Net, te vinden op oorlogsbronnen.nl. De gebeurtenissen die wij tonen op de tijdlijnen zijn met behulp van AI onttrokken aan de voor Een Laatste Saluut geschreven biografiën.
Bekijk de bronAanbieder
Fries Verzetsmuseum
Afbeelding van Johannes Joseph Delissen
Ontbreekt een portretfoto, of kan je ons helpen met een betere afbeelding van Johannes Joseph Delissen, dan kan je deze hier toevoegen. Ook is het mogelijk om de bestaande portretfoto beter bij te snijden.
Heeft u bezwaar tegen de vermelding van deze persoon?
Laat het ons weten door een e-mail te sturen naar info@oorlogsbronnen.nl



