Frans van Beveren
Blindjoe-Banka, 20 maart 1919 - locatie onbekend, 22 november 2002Al vroeg in de oorlog was Frans betrokken bij het verzet. De Duitsers verdachten hem ervan en hij heeft een tijdje gevangen gezeten in het Oranjehotel in Scheveningen. Hij was al bezig met het plannen van een vlucht naar Engeland; toen hij vrijkwam ontkwam hij via Zwitserland naar Spanje. Hij bereikt uiteindelijk Curaçao en van daaruit naar New York. Maar hij werd van boord gehaald en naar het opleidingskamp van de Prinses Irene Brigade gedirigeerd. Na een verblijf op het tijdelijke Koninklijk Instituut Enys House diende Frans als officier bij de marine.
Bron: Vereniging Scouting Nederland
Het leven tijdens de oorlog van Frans van Beveren
2002Overleden
Bronnen
Dit zijn de bronnen die bij Oorlogsbronnen bekend zijn over deze persoon.
Scouts in de Oorlog
In 2019 is het verhalenproject Scouting in de Oorlog gestart met het doel om 75 verhalen over scouts en de Scouting tijdens de Tweede Wereldoorlog te verzamelen. Eind 2023 bevatte het project een verzameling van 2750 verhalen en het wordt nog steeds aangevuld.
Bekijk de bronAanbieder
Scouting NederlandReizen van Engelandvaarders
Het Nationaal Archief deed onderzoek naar de reizen van Engelandvaarders. Ze brachten routes in kaart en in welk gezelschap Engelandvaarders reisden. Deze informatie is terug te vinden op Oorlogsbronnen.nl.
Bekijk de bronAanbieder
Nationaal Archief
Afbeelding van Frans van Beveren
Ontbreekt een portretfoto, of kan je ons helpen met een betere afbeelding van Frans van Beveren, dan kan je deze hier toevoegen. Ook is het mogelijk om de bestaande portretfoto beter bij te snijden.
Heeft u bezwaar tegen de vermelding van deze persoon?
Laat het ons weten door een e-mail te sturen naar info@oorlogsbronnen.nl



