Jan van RietschotenOok bekend als: Parsnip, JAN, Jack, Jan Jacob van Rietschoten
Rotterdam, 25 augustus 1921 - Haaren (nb), 10 juni 1944Jan van Rietschoten (Rotterdam, 25 augustus 1921 - Kamp Haaren, 20 juni 1944) was student, verzetsdeelnemer en Engelandvaarder. In zijn studiestad Delft kwam Van Rietschoten in aanraking met het verzet. In 1941 hielp hij twee vrienden om met een kano naar Engeland te vertrekken en kocht vervolgens zelf ook een vouwkano om Nederland te ontvluchten. Na in Engeland te zijn aangekomen werd hij opgeleid tot agent van de Special Operations Executive (SOE). Bij zijn dropping in Nederland in de nacht van 22 juni 1942 werd hij slachtoffer van het Englandspiel en aangehouden. Nadat hij uit gevangenschap wist te ontsnappen werd hij weer opgepakt en in Kamp Haaren geëxecuteerd.
Bron: Stichting WO2Net | Oorlogsbronnen.nl
Het leven tijdens de oorlog van Jan van Rietschoten
1941Tocht naar Engeland
Gerekruteerd in Engeland
Bronnen
Dit zijn de bronnen die bij Oorlogsbronnen bekend zijn over deze persoon.
Gevallenen '40-'45 database
De Gevallenen 40-45 Database is een aanvulling op de Erelijst van Gevallenen 40-45. De Erelijst een boek, maar de Database is een digitale lijst die constant wordt aangevuld en gecorrigeerd door het NIOD. De database gevallenen 40-45 is aangesloten op Oorlogsbronnen.
Aanbieder
NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en GenocidestudiesReizen van Engelandvaarders
Het Nationaal Archief deed onderzoek naar de reizen van Engelandvaarders. Ze brachten routes in kaart en in welk gezelschap Engelandvaarders reisden. Deze informatie is terug te vinden op Oorlogsbronnen.nl.
Bekijk de bronAanbieder
Nationaal ArchiefDatabase WO2 Documentatiegroep 40-45
De documentatiegroep 40-45 heeft een database met ruim 50.000 personen, waaronder militairen en verzetsmensen. De data is afkomstig uit openbare bronnen.
Bekijk de bronAanbieder
Documentatiegroep 40-45
Agenten die deel uitmaakten van het Englandspiel
Stichting Onderzoek Engelandspiel levert persoonsdata over Nederlandse geheime agenten die tijdens het Engelandspiel werden opgepakt. Deze geheime agenten werden vlak na hun dropping gevangen genomen door de Duitsers en gevangengezet. Een deel van de agenten werd geëxecuteerd.
Bekijk de bronAanbieder
Stichting SOE
Biografieën Tweede Wereldoorlog
Stichting WO2NET schrijft biografieën over personen betrokken bij de Tweede Wereldoorlog.
Bekijk de bronAanbieder
Stichting WO2Net | Oorlogsbronnen.nlGeregistreerde oorlogsslachtoffers
180.000 Nederlanders zijn door de Oorlogsgravenstichting geregistreerd als oorlogsslachtoffer. Op Oorlogsbronnen vind je persoonsdata over deze mannen, vrouwen en kinderen die tijdens de Tweede Wereldoorlog of de Indonesische Onafhankelijkheidsoorlog zijn omgekomen. Het gaat zowel om militairen als burgers.
Bekijk de bronAanbieder
OorlogsgravenstichtingNamenlijst Kamp Amersfoort
Een namenlijst van 32.453 personen die gevangen zaten in Kamp Amersfoort. De lijst is samengesteld door Nationaal Monument Kamp Amersfoort en is niet online in te zien. Voor meer informatie over deze persoon kunt u contact opnemen via info@kampamersfoort.nl of een informatieaanvraag indienen via onderstaande link.
Bekijk de bronAanbieder
Nationaal Monument Kamp Amersfoort
Meer over Jan van Rietschoten:
Afbeelding van Jan van Rietschoten
Ontbreekt een portretfoto, of kan je ons helpen met een betere afbeelding van Jan van Rietschoten, dan kan je deze hier toevoegen. Ook is het mogelijk om de bestaande portretfoto beter bij te snijden.
Heeft u bezwaar tegen de vermelding van deze persoon?
Laat het ons weten door een e-mail te sturen naar info@oorlogsbronnen.nl



